Dominika Śmieja

_
Cześć! Nazywam się Dominika Śmieja.
Od najmłodszych lat nie potrafiłam znaleźć sobie jednego zainteresowania. Nigdy nie wiedziałam do końca, co chciałabym robić w dorosłym życiu. Nie zabrzmi to zachęcająco ale na pierwszych studiach wylądowałam przez przypadek. Jak się później okazało – był to strzał w dziesiątkę.
Tematyka ratowania ludzkiego życia tak bardzo mnie wciągnęła, że podczas studiów ratownictwa medycznego udzielałam się w ramach wolontariatu w Grupie Ratownictwa w Polskim Czerwonym Krzyżu.
Po zakończeniu studiów rozpoczęłam pracę jako ratownik jeżdżąc w karetce oraz w Szpitalnym oddziale ratunkowym. W tym czasie mój grafik prawdopodobnie był z gumy, ponieważ dodatkowo ukończyłam studia z pielęgniarstwa. Pozwoliło mi to na rozpoczęcie pracy na bloku operacyjnym oraz intensywnej terapii, na której koczuję do dnia dzisiejszego.
Prywatnie jestem pozytywną osobą, która uwielbia spokój i ciszę. Wolny czas spędzam czytając książki oraz hasając na długie spacery ze swoim rudym psem – Gustawem.

Moje wykształcenie:

_
2012-2015

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na kierunku ratownictwo medyczne

2015-2018

Wyższa Państwowa Medyczna Szkoła Zawodowa w Opolu na kierunku pielęgniarstwo

2020-2021

Wyższa Szkoła Bankowa w Wrocławiu na kierunku specjalista ds. BHP

Karolina Wójcik

_

Nazywam się Karolina Wójcik.
Mam 28 lat, chociaż co roku ten wiek rośnie, ale w końcu szczęśliwi czasu nie liczą. Od prak-tycznie małego berbecia wiedziałam, że chce pomagać ludziom. I tak chodząc do liceum poma-gałam 2 lata w świetlicy socjoterapeutycznej jako wolontariusz. Później postanowiłam ukończyć 3-letnie studia na kierunku położnictwo (licencjat). Oprócz tego postanowiłam się uczyć dalej i ukończyłam 3-letnie studia na kierunku ratownictwo medyczne. W tym czasie dorabiałam sobie w żłobku, ale po praktykach wiedziałam, że wole pracę w szpitalu. Dlatego swoją karierę zaczę-łam od 2017 roku i przeszłam od OIT-u, SOR-u, obstaw medycznych przez ginekologię do neo-natologii, na której jestem od września 2020 roku.
W życiu staram się cieszyć z każdej sytuacji (nawet złej), a tym bardziej zarażać tym optymi-zmem innych. Moją pasją jest muzyka, filmy, układanie puzzli, gotowanie, a także rozmowa z drugim człowiekiem.

 

Moje wykształcenie:

_
2011-2014

Studia na SUM w Katowicach na kierunku położnictwo (licencjat)

2014-2017

Studia na WSPS w Dąbrowie Górniczej na kierunku ratownictwo medyczne

Najnowsze posty na blogu